Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik jak urządzić salon w bloku

Jak urządzić salon w bloku?

Data publikacji 24 maja 2022


Wiele osób zastanawia się, jak urządzić salon w bloku. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi poradami.

Dopasowanie kolorów

Podczas aranżowania salonu w bloku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie dopasowanie kolorów. „Jak pomalować salon?” to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą jasne barwy, które sprawdzą się w szczególności w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach. Dzięki nim możliwe będzie optyczne powiększenie dostępnej przestrzeni. Wśród polecanych barw na ściany można wymienić przede wszystkim biel, ale także różne odcienie beżu, różu oraz szarości.

Zobacz także: Najlepsze pomysły na pokój zabaw dla dziecka

Podział na strefy

Kolejną istotną kwestią podczas urządzania salonu w bloku jest podział na funkcjonalne strefy. Wśród nich można wymienić na przykład strefę przeznaczoną do odpoczynku i relaksu, a także strefę do pracy i czytania. Dzięki wyznaczeniu stref w salonie z całą pewnością codzienne korzystanie z niego będzie ułatwione. Podział na strefy umożliwi uzyskanie we wnętrzu także ładu oraz harmonii, dlatego jest to tak polecane rozwiązanie.

Wybór mebli

Bardzo istotną kwestią w każdym pomieszczeniu jest także odpowiedni wybór mebli, które są niezwykle ważne podczas codziennego funkcjonowania. W obecnych czasach w sprzedaży dostępne są meble w różnych stylach. Warto je dopasować do specyfiki danego wnętrza oraz stylu, w jakim zostało ono zaaranżowane. Bardzo dużą popularnością aktualnie cieszą się meble w nowoczesnym stylu, które doskonale komponują się z minimalistycznymi wnętrzami.

Odpowiednie oświetlenie

Podczas urządzania salonu w bloku powinno się również zadbać o odpowiednie oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zastosowanie kilku źródeł światła, zarówno głównego, jak i dodatkowych. Wśród dodatkowych źródeł światła polecane są lampy stojące, a także kinkiety, które można umieścić na ścianach. Możliwe jest także wykorzystanie małych lampek stojących na meblach, które będą wprowadzały do wnętrza przytulną atmosferę.

Dodatki

Salon w bloku powinien być również uzupełniony o atrakcyjne dodatki, ponieważ dzięki temu będzie się bardzo dobrze prezentował. W celu stworzenia wnętrza o nowoczesnym stylu warto zastosować dekoracje o minimalistycznym charakterze. W przypadku pomieszczenia urządzone w stylu glamour najlepiej sprawdzą się dodatki w kolorze złota lub drewna. Natomiast drewniane dekoracje będą najodpowiedniejsze do wnętrz zaaranżowanych w stylu klasycznym. Wybór dodatków powinien odnosić się do specyfiki konkretnego pomieszczenia.

Funkcjonalność

Salon w bloku powinno się urządzić w sposób funkcjonalny, ponieważ wtedy codzienne korzystanie z niego stanie się łatwiejsze. Warto stawiać na wielofunkcyjne meble, z których można korzystać w różnych celach. Wśród polecanych produktów można na przykład wymienić rozkładane kanapy, które będą zawierały dodatkową przestrzeń do spania dla gości. Warto również umieścić w salonie dodatkowe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, które na pewno okaże się potrzebne.

https://ostatniaszuflada.pl/najlepsze-sposoby-na-pakowanie-prezentow/

Jak nauczyć się oszczędzać – praktyczne porady na co dzień

Redakcja ostatniaszuflada.pl

Witamy na ostatnia szuflada.pl - blogu, który inspiruje i doradza w kwestiach związanych z wnętrzami, domem oraz ogrodem. Nasz zespół pasjonatów tworzy treści, które pomogą Ci w aranżacji Twojej przestrzeni, niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć wnętrze, czy też zadbać o ogród.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?