ostatniaszuflada.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, domu i ogrodzie.

Dom

Jak wybrać dobrej jakości podnośniki meblowe?

Jak wybrać dobrej jakości podnośniki meblowe?

Podnośniki do szafek kuchennych to ważny element zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych kuchniach. Dlaczego? W obu stylach stosowane są szafki wiszące. Mogą otwierać się zarówno na lewo, jak i na prawo (poprzez klapy), a także do góry (poprzez zawiasy). Istnieje wiele ciekawych opcji podnoszenia drzwi, które mogą być otwierane do góry. Nie jest to problem, ale możliwe jest, aby tradycyjne drzwi były otwarte. Przyjrzymy się najlepszym z nich i spróbujmy wyliczyć ich zalety i wady. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Podnośniki do szafek: Dlaczego warto?

Podnośniki do szafek kuchennych i innych mebli kuchennych to powszechnie pomijany element wyposażenia. Pozwalają one na bezpieczne, wygodne i łatwe otwieranie szafek. Podnośniki do szafek najczęściej kojarzone są z meblami kuchennymi, ale mogą być stosowane również w szafkach łazienkowych i salonowych. 

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary są praktycznie niewidoczne i nie wpływają na estetykę mebli. Podnośniki do szafek kuchennych ułatwiają korzystanie z szafek. Dzięki nim możemy zostawić otwarte drzwiczki i nie martwić się, że za wcześnie się zamkną. Podnośnik do szafek utrudniałby otwieranie drzwi jedną ręką. Zmniejszyłoby to łatwość użytkowania, a w skrajnych przypadkach mogłoby spowodować zatrzaśnięcie się drzwi. Podnośniki do szafek umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie klapy przy użyciu minimalnej siły.

Podnośniki meblowe – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów podnośników meblowych. Różnią się one zastosowaniem i konstrukcją. Można do nich dokupić wiele akcesoriów. Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi modelami?

Gazowe podnośniki meblowe – są najbardziej skomplikowane. Połączone są ze sobą klapą olejową oraz tłokiem. Przenosi to działanie akcesorium na części, które trzeba połączyć. W butli znajduje się również gaz pod wysokim ciśnieniem. Gaz jest uwalniany z produktu poprzez otwarcie małego zaworu. To wypiera tłok, blokując go w miejscu.

Podnośniki mechaniczne – Mechaniczne podnośniki meblowe składają się z dwóch ramion połączonych specjalnym mechanizmem, który zatrzaskuje zamek w otworze. Do jego złożenia potrzeba większego nacisku. Większość modeli posiada na ramieniu przełącznik trybu pracy. Dzięki temu podnośnik może przytrzymać klapę słupka, dzięki czemu może przybrać kształt blatu.

Widły – Widły są najprostszym akcesorium tego typu. Służą przede wszystkim do przytrzymywania drzwi w trybie barkowym. Każdy model posiada hamulec.

Jaki podnośnik wybrać do górnych szafek? 

Rodzaj mebli, które wybierzesz, rozmiar i waga drzwi oraz Twoje preferencje będą odgrywały rolę w wyborze modelu. Ważne jest, aby przy ich wyborze wziąć pod uwagę materiał i jakość montażu. Możesz mieć pewność, że zakupiony produkt będzie wysokiej jakości. Niezwykle ważne jest, aby upewnić się, że wybrany przez nas podnośnik do szafek górnych ma wystarczającą siłę podnoszenia i jest odpowiedni do wielkości szafki. Powinniśmy również zwrócić uwagę na rodzaj podnośnika. Odwiedź naszą stronę internetową, aby znaleźć wysokiej jakości podnośniki meblowe na bimeb.pl do szafek kuchennych w przystępnych cenach.

Udostępnij