ostatniaszuflada.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, domu i ogrodzie.

Dom

Jak wybrać fotel obrotowy do biura?

Jak wybrać fotel obrotowy do biura?

Do dyspozycji masz naprawdę wiele ciekawych modeli foteli obrotowych, które są wręcz niezbędne podczas pracy i nauki. Z nimi nie tylko wygodniej zasiądziesz przy biurku, ale też dostosujesz wysokość siedziska do swojego wzrostu. Z pewnością zadbasz o swój komfort, gdy tylko wybierzesz odpowiedni mebel. Podpowiadamy Ci, jak to zrobić.

4 zasady wyboru foteli obrotowych

Pamiętaj o komforcie podczas pracy

Fotel obrotowy to najważniejszy element wyposażenia biura, dlatego musi być przede wszystkim wygodny, a dzięki temu nawet wielogodzinne siedzenie będzie znacznie przyjemniejsze. Zazwyczaj największy komfort zapewniają produkty renomowanych marek np. https://meblemakarowski.pl/. Decydując się na ergonomiczny i przemyślanie wykonany fotel dbasz również o swoje zdrowie, co powinno być dla Ciebie priorytetem podczas kupowania mebli do biura.

Zauważ, że wybieranie fotela obrotowego wymaga większego przemyślenia w porównaniu do biurka i szafy – w tym przypadku nie możesz zwracać uwagę przede wszystkim na sferę ekonomiczną. Jednak fotel bądź krzesło musi być wygodne i dostosowane do budowy ciała.

Ergonomiczna budowa fotela biurowego

Podczas pracy przy biurku najlepiej sprawdza się ergonomiczny fotel biurowy, ponieważ to właśnie on zapewnia ciału odpowiednie podparcie. Zwróć również uwagę na dodatkowe funkcje, które pomagają utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji. Szczególnie przydatna jest regulacja wysokości siedziska, możliwość zmiany wysokości podłokietników oraz modyfikacja oparcia, aby można było go dostosować do Twojego wzrostu. Wiele z tych funkcji mają fotele ze strony https://meblemakarowski.pl/13-fotele-obrotowe. Oprócz tego wyregulujesz głębokość i kąt nachylenia siedziska oraz oparcia, a nawet zmienisz położenie podłokietników w poziomie.

Poszczególne funkcje obrotowych foteli biurowych mają na celu maksymalne dostosowanie tego mebla do Twoich preferencji oraz ułożenia ciała. Im jest więcej takich możliwości, tym krzesło staje się bardziej ergonomiczne.

Pamiętaj, że kluczowe znaczenie ma to, żeby fotel zapewniał odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Pomagają w tym, chociażby mechanizmy synchroniczne, które są chętnie stosowane przez producentów. Nawet regulacja zagłówka sprawi, że mebel będzie jeszcze bardziej przyjazny, a przede wszystkim zwiększy komfort podczas pracy lub nauki.

Zwróć uwagę na markę i jakość produktu

To właśnie producent ma największe znaczenie i wpływ na jakość produktu, dlatego wybierz fotel obrotowy od firmy typu https://meblemakarowski.pl/18-krzesla, które specjalizują  się w takich meblach. Dzięki temu z pewnością będziesz zadowolony z ich jakości. 

Fotele obrotowe są narażone na dużą eksploatację, ponieważ są używane przez wiele godzin w ciągu tygodnia – często nie tylko w dni robocze. Dlatego, jeśli nie chcesz co roku lub co dwa lata wymieniać tego mebla, to od razu postaw na solidny model.

O jakości fotela obrotowego świadczy przede wszystkim trwały materiał. Najlepiej sprawdzi się model z ekoskóry, tkaniny tapicerowanej bądź solidnej siatki z tworzywa sztucznego, która dostosowuje się do kręgosłupa, a jednocześnie pozwala skórze swobodnie oddychać. Zwróć także uwagę na metalowe elementy np. nóżki oraz na kółeczka – dobrym wyborem jest guma, ponieważ nie zarysuje podłogi.

Do wyboru masz sporo różnych rodzajów foteli obrotowych. Koniecznie kieruj się ich przeznaczeniem, ponieważ cechy poszczególnych produktów są dostosowane do potrzeb odbiorców oraz częstotliwości korzystania z tych mebli. Wśród najpopularniejszych modeli są np. ergonomiczne fotele menedżerskie, fotele gamingowe, klasyczne krzesła gabinetowe, a także krzesła pracownicze.

Wybierz odpowiedni kolor tapicerki

Powinieneś zwrócić uwagę na kolorystykę tapicerki krzesła obrotowego, ponieważ decyduje to o tym, jak będzie się prezentować całe wnętrze. W tym przypadku tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, więc bez problemu możesz kierować się jedynie swoim gustem. Choć wśród najpopularniejszych modeli i tak są klasyczne warianty kolorystyczne typu czerń, brąz, beż oraz biel. 

Pamiętaj o tym, że fotele obrotowe z jasną tapicerką mogą stanowić naprawdę ciekawy element wystroju wnętrza – szczególnie w małych pomieszczeniach. Jednak mogą być też trudne do czyszczenia i utrzymania czystości. Dlatego w większości biur lepiej sprawdzą się neutralne i dość ciemne kolory, ponieważ nawet po kilku latach częstego użytkowania nadal dobrze się prezentują. Jeśli masz ochotę na nieco bardziej ekstrawagancki wystrój, to zdecyduj się na czerwone, zielone czy niebieskie fotele.

Udostępnij