Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Znasz już nożyce do trawy Bosch

Znasz już nożyce do trawy Bosch? Zaopatrz się w narzędzia do ogrodu już teraz

Data publikacji 29 sierpnia 2023


Pielęgnowanie ogrodu w szczycie sezonu wymaga profesjonalnych narzędzi ogrodniczych i to niezależnie od jego wielkości oraz stylu, w którym ogród został urządzony. Praktycznie w każdym zielonym zakątku są trawniki, byliny oraz mniejsze lub większe krzewy i drzewa. Rośliny wymagają cięcia, które pomoże utrzymywać ich atrakcyjny, często kompaktowy wygląd. Jedno narzędzie może być przydatne zarówno do przycinania trawników, jak i do skracania pędów bylin oraz krzewów. Skupimy się na nożycach do cięcia trawy i krzewów – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Czego oczekiwać od narzędzi ogrodniczych?

Wielu ludzi uważa prace ogrodnicze za zajęcie przyjemne i odprężające. Jednak dbanie o roślinność w ogrodzie o dużej powierzchni i zróżnicowanej architekturze ogrodowej – może być nużące, a czasem, po prostu, brakuje nam na to czasu.

Rozwiązaniem dla właścicieli ogrodów jest wybieranie profesjonalnych, często wielofunkcyjnych i zautomatyzowanych narzędzi, które pomogą ogarnąć ogród szybko i bez wysiłku. Akumulatorowe nożyce do trawy Bosch dają możliwość błyskawicznego przycięcia roślin ogrodowych (nie tylko trawy) praktycznie w każdym miejscu, niezależnie od jego lokalizacji względem domu. To optymalne i wygodne rozwiązanie – nie musisz używać narzędzi ręcznych, które mogą powodować dyskomfort, ale też nie martwisz się o dostęp do prądu.

Nożyce do zadań specjalnych – duża powierzchnia i wiele roślin

Decydując się na to wielofunkcyjne urządzenie do przycinania, zwróć uwagę na pojemność akumulatora oraz na długość i szerokość ostrzy – czyli powierzchni roboczej sprzętu. Bardziej zaawansowane urządzenia, takie jak np. nożyce do trawy i krzewów Bosch Advenced Shear 18 V-10, charakteryzują się relatywnie długim czasem pracy (w przypadku tego modelu możesz pracować bezustannie nawet do 85 minut). Ten model jest szczególnie polecany właścicielom dużych ogrodów – jest wydajny, a przy tym kompaktowy i wygodny w użyciu, bo obsłużysz go jedną ręką.

Ostrza krótkie, ale dość szerokie są przeznaczone do przycinania trawy – doskonale sprawdzą się do skracania źdźbeł wszędzie tam, gdzie praca kosiarką jest utrudniona (np. murki, rabaty kwiatowe obrzeża trawników). Z kolei długie i wąskie ostrze akumulatorowych nożyc pozwoli uformować krzewy. Narzędzie nie waży więcej niż 1,5 kg, dlatego z łatwością przytniesz nawet wyższe rośliny.

Kolejnym, praktycznym rozwiązaniem dla miłośników zieleni są modele nożyc do trawy z drążkiem teleskopowym. Teleskopowa rękojeść sprawia, że urządzenie możesz dostosować do wysokości i do kąta pracy, co idealnie sprawdzi się podczas formowania wysokich żywopłotów i skracania pędów na krzewach. Nie potrzebujesz więc ani przewodów, ani drabiny. Drążek ułatwia też cięcie trawy – zrobisz to w wyprostowanej pozycji, czyli z korzyścią dla kręgosłupa.

nożyce

Mniejszy kawałek zieleni – które nożyce wybrać?

Niewielki ogród również wymaga regularnej pielęgnacji, zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu roślin, czyli wiosną i latem. Tutaj też warto postawić na akumulatorowe nożyce do trawy – można wybierać spośród modeli o nieco mniejszej pojemności akumulatora, które zazwyczaj są lżejsze, przez co są bardzo wygodne w użyciu. Alternatywą dla nożyc akumulatorowych są nożyce do żywopłotu ręczne – polecane szczególnie do przycinania krzewów oraz bylin w niedużych ogrodach, gdzie rośnie niewiele roślin wymagających intensywnej i regularnej pielęgnacji.

Technologia akumulatorowa – jeden akumulator, wiele urządzeń

System akumulatorowy 18 V Power For All Alliance oparty na technologii Bosch obejmuje wiele urządzeń nie tylko do ogrodu, ale również do domu. Oznacza to nic innego, jak to, że jeden akumulator pasuje do wielu sprzętów, co zapewnia dużą elastyczność podczas prac, oszczędność pieniędzy oraz miejsca do przechowywania narzędzi. Niektóre modele akumulatorowych nożyc ogrodowych są wyposażone właśnie w system zapewniający kompatybilność akumulatora. A więc kolejne elektronarzędzie, które kupisz, nie będzie wymagało następnej baterii, która z reguły jest dość drogim elementem sprzętu.

Jak jeszcze możesz przyspieszyć prace w ogrodzie?

Akumulatorowe narzędzia ogrodowe zwiększają komfort prac związanych z formowaniem roślin i z trzymaniem ich w ryzach, ale warto usprawnić sobie inne prace pielęgnacyjne, które także trzeba wykonać, aby cieszyć się przytulnym i atrakcyjnym ogrodem. Jedną z takich czynności jest usuwanie z trawników oraz ze ścieżek liści i skoszonej trawy – tutaj doskonale sprawdzi się odkurzacz do liści. Modele ze wbudowanym rozdrabniaczem pomogą uporać się z opadniętymi liśćmi, a do tego zmniejszą ich objętość i przyspieszą kompostowanie.

Materiał zewnętrzny

Jak nauczyć się oszczędzać – praktyczne porady na co dzień

Redakcja ostatniaszuflada.pl

Witamy na ostatnia szuflada.pl - blogu, który inspiruje i doradza w kwestiach związanych z wnętrzami, domem oraz ogrodem. Nasz zespół pasjonatów tworzy treści, które pomogą Ci w aranżacji Twojej przestrzeni, niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć wnętrze, czy też zadbać o ogród.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?