Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik zegarek do garnituru

Jak wybrać zegarek do garnituru?

Data publikacji 2 sierpnia 2022

Męskie zegarka to doskonały dodatek do wielu stylizacji. Okazuje się, że dobranie zegarka męskiego do garnituru bywa sporym wyzwaniem dla odbiorcy. Musimy mieć na uwadze to, że nie każdy czasomierz będzie pasował do eleganckiej stylizacji. Wesele to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego z nas, dlatego powinniśmy zadbać o wyjątkową oprawę. Aby nie zaliczyć modowego faux pas, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Jak dokonać wyboru? O czym pamiętać podczas zakupu? Jakie zegarek będzie doskonale pasował do garnituru?

Zegarek do garnituru

Na uznanie zasługują zegarki polskiej produkcji, które zachwycają każdego odbiorcę. Na specjalną okazję trzeba dobrać czasomierz elegancki i klasyczny, bez zbyt wielu zdobień. Dobrym rozwiązaniem jest zachowanie jednej tonacji. Im prostszy zegarek, tym lepiej dla całej stylizacji eleganckiej. Do garnituru pasują zegarki minimalistyczne, które są ponadczasowym dodatkiem. Co ciekawe, wiele osób wskazuje, że idealny zegarek do garnituru ma białą tarczę, czarny pasek i złotą lub srebrną kopertę. Nie zapominajmy o tym, do jakiego garnituru dobieramy dodatek. Ogólne zasady wskazują, że czasomierze trzeba dopasować tak, aby całość została utrzymana w jednej tonacji. Granatowy garnitur wymaga zatem złotych spinek, brązowego paska i butów. Z kolei czarna stylizacja wiąże się z dobraniem srebrnych spinek oraz czarnego paska i butów. 

Unikalny zegarek męski

Polskie zegarki męskie to mnogość ciekawych wzorów, stylów i doskonałej jakości wykonania. Podczas zakupu, nie możemy pomijać wielkości zegarka. Na wesele sprawdzają się zegarki dopasowane do nadgarstka, które można łatwo schować pod mankietem koszuli. Większość mężczyzn stawia na średnicę tarczy na poziomie 34-40 mm. Jeśli nadgarstek jest dosyć szeroki, można wybrać tarczę powyżej 40 mm. Istotne jest to, że męski zegarek do garnituru nie może być większy od nadgarstka. Dobrym rozwiązaniem jest model smukły i cienki, który możemy sprawnie schować pod mankietem koszuli. 

Jaki model wybrać – na pasku czy na bransolecie? Do garnituru ślubnego polecane są czasomierze na pasku. Najlepiej zakupić taki model, który jest wykonany ze skóry naturalnej, gładki i nie posiada żadnych zdobień. Taki zegarek obroni się sam i świetnie pasuje do męskiego garnituru. Bardzo ważne jest to, żeby do stylizacji ślubnych garniturowych lepiej nie wybierać zegarka na bransolecie. Można go założyć do garnituru casualowego. 

Garnitur ślubny

Garnitur ślubny jest stylizacją wieczorową i niezwykle elegancką, dlatego zegarek powinien odznaczać się klasycznym stylem. Postawmy na prostą tarczę, minimalistyczny design i wysoką jakość zegarka. Polskie zegarki męskie mogą mieć tarczę z indeksami w formie cyfr rzymskich lub kresek. Jedyną dodatkową funkcją, jaką można w tym wypadku wybrać, jest kalendarz. Koperta powinna być okrągła lub posiadać kształt kostki. Męskie zegarek ślubny musi doskonale leżeć na nadgarstku. Nie może zsuwać się podczas tańca, czy też wywoływać dyskomfortu pana młodego. 

Wybór nie jest z pewnością łatwy. O czym musimy pamiętać? Dobierając zegarek do garnituru, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie kolory, które występują na czasomierzu. Najbardziej klasyczne są zegarki ze srebrną kopertą, skórzanym paskiem i białą tarczą. Taki czasomierz świetnie pasuje do czarnego garnituru. Z kolei do granatowego dobrać warto model ze słotą tarczą i z kopertą, umocowaną na brązowym pasku z naturalnej skóry. 

Nie możemy pomijać kilku zasad ogólnych podczas doboru kolorystyki zegarka męskiego. Kolor paska w zegarku powinien mieć taki sam odcień, jak pozostałe elementy skórzane w stylizacji mężczyzny. Jeśli chodzi o zegarki ze srebrną bransoletą i kopertą, warto je łączyć z innymi srebrnymi akcesoriami – spinki, sprzączki od paska do spodni. Istotne jest to, że elegancki męski zegarek musi mieć także dopasowanie kolorystyczne pod względem części czasomierza. Tarcza nie powinna zatem zbytnio kontrastować z kopertą. 

Szeroki asortyment

Zegarki polskiej produkcji cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Możemy liczyć na połączenie niezwykle szerokiej oferty i atrakcyjnej ceny. Inne zegarki są wybierane do stylizacji codziennych, a inne na specjalne okazje. Proces zakupu zegarka pasującego do garnituru często spędza nam sam z powiek. W tym przypadku zasada jest łatwa – wybrać należy klasyczny zegarek, bez zdobień i dodatków. Cała stylizacja jest wyjątkowa sama w sobie, a taki zegarek może ją dodatkowo podkreślić. Nic wiec dziwnego, że modni panowie tak chętnie wybierają zegarki w wielu stylach. 

Jak nauczyć się oszczędzać – praktyczne porady na co dzień

Redakcja ostatniaszuflada.pl

Witamy na ostatnia szuflada.pl - blogu, który inspiruje i doradza w kwestiach związanych z wnętrzami, domem oraz ogrodem. Nasz zespół pasjonatów tworzy treści, które pomogą Ci w aranżacji Twojej przestrzeni, niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć wnętrze, czy też zadbać o ogród.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?