ostatniaszuflada.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, domu i ogrodzie.

Poradnik

Na jakie drzwi zewnętrzne z PCV warto się zdecydować?

Na jakie drzwi zewnętrzne z PCV warto się zdecydować?

Drzwi wejściowe mają ogromny wpływ na prezencję całego domu. Odwiedzający nas goście w pierwszej kolejności zwrócą swoją uwagę właśnie na ten element budynku. Warto więc wybrać model nie tylko o dobrych parametrach wytrzymałościowych, ale też estetycznie wykonany. Chętnie wybierane są zwłaszcza drzwi zewnętrzne z PCV. Wśród nich nie brakuje propozycji w bogatej palecie kolorystycznej i z wieloma zdobieniami. Drzwi z polichlorku winylu sprawdzą się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i biurach.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne z PCV?

Najważniejsze jest oczywiście wybranie odpowiednich wymiarów drzwi PCV. Wybrany przez nas model powinien być perfekcyjnie dobrany do wymiarów otworów w ścianie. Wszelkie uchybienia mogą skutkować nieszczelnościami czy też problemami z montażem. Przed zakupem należy też dobrze zapoznać się z systemami zamykania oraz otwierania, które stanowią ochronę przed możliwymi włamaniami. Nie bez znaczenia jest też kształt, barwa i wzór drzwi. To właśnie od wizualnych aspektów, zależeć będzie to, czy dany model stworzy spójną całość ze stylem panującym w domu.

Wygląd drzwi – polecane rozwiązania

Drzwi zewnętrzne muszą być funkcjonalne, jednak równie ważne są ich walory wizualne. To właśnie one powinny stanowić wizytówkę naszego domu i swoim wyglądem zapraszać do wejścia. Wybierając drzwi do domu jednorodzinnego, należy dobrać je pod takie elementy jak: rodzaj elewacji, dach, czy stolarka okienna. We współczesnym budownictwie sięga się chętnie po drzwi w kolorze antracytowym z przeszkleniami, jak i drzwi w kolorze drewna (w barwie tej samej co okna).

Jeśli mieszkamy w bloku, najważniejsze będzie dobranie ich do stylistyki, jaka panuje we wnętrzu mieszkania. Jeżeli posiadamy mieszkanie urządzone w stylu klasycznym, wówczas sięgnijmy po drzwi PCV w kolorze drewna. Chętnie wybierane są zwłaszcza te w odcieniach ciemnego drewna, które prezentują się gustownie i elegancko. Odcień jasnego drewna będzie idealnie współgrał z mieszkaniami urządzonymi w jasnych barwach.

Do nowoczesnych mieszkań sprawdzą się drzwi w kolorze antracytu, grafitu czy czerni. We wnętrzach w stylu glamour pięknie prezentować się będą dekoracyjne drzwi ze złotymi klamkami. W minimalistycznych mieszkaniach polecane są gładkie modele w neutralnych barwach.

Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne PCV?

Drzwi z PCV prezentują się estetycznie i bardzo efektownie. Ich bogaty wybór pozwala nam na wybranie modelu, który sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom. Produkty te wyróżniają się doskonałymi parametrami. Co ważne, cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Modele z polichlorku winylu mają też świetne parametry akustyczne i termiczne. Warto dodać, że nie sprawiają trudności w czyszczeniu i są odporne na działanie detergentów. Plastikowym modelom nie szkodzi wilgoć czy niskie temperatury.

Udostępnij