ostatniaszuflada.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, domu i ogrodzie.

Dom

Zadbaj o ogród z narzędziami Makita

Zadbaj o ogród z narzędziami Makita

Pielęgnacja ogrodu wcale nie musi być żmudnym i męczącym procesem. Wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, które pozwolą szybko uporać się z ogrodowymi zadaniami. Ważne jest jednak, by zdecydować się na zakup dobrej klasy sprzętów takich producentów, jak japoński koncern Makita. Ich wysoka ergonomia oraz niezawodność sprawią, że praca w ogrodzie stanie się prawdziwą przyjemnością! Które zatem narzędzia wybrać? 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup narzędzi marki Makita? 

W obecnych czasach praktycznie każda sieć sklepów dyskontowych ma w swojej ofercie różnego rodzaju elektronarzędzia – w tym także te, które są dedykowane pracom w ogrodzie. Sprzęty te kuszą swoją niską ceną, jednak ich zakup najczęściej okazuje się zaskakująco dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Co gorsza, w ogólnym rozrachunku urządzenia z dyskontów często są droższe od markowych narzędzi. Dlaczego tak się dzieje? 

Otóż niska cena urządzeń sprzedawanych w marketach ogólnospożywczych nie bierze się znikąd. W większości przypadków do ich produkcji wykorzystuje się wątpliwej jakości komponenty, które znacząco odbiegają swoją wytrzymałością od profesjonalnych marek. Co gorsza, tanie narzędzia ogrodowe często nie przechodzą nawet podstawowej kontroli jakości, co prowadzi do ich awarii spowodowanych brakiem smaru lub nieszczelnościami obudowy. 

Z drugiej strony spektrum znajdują się sprzęty renomowanych producentów, takich jak Makita. Są one nieco droższe, ale z nawiązką rekompensują to jakością swojego wykonania, jednocześnie przykładając ogromny nacisk do kwestii związanych z kontrolą jakości. Wszystkie produkowane przez koncern narzędzia są wnikliwie sprawdzane jeszcze na etapie produkcyjnym. Proces ten ma na celu wyłapanie wszelkich niedociągnięć i zagwarantowanie niezawodności sprzętu w nawet najcięższych warunkach. 

Makita wiedzie również prym w zakresie zabezpieczania swoich elektronarzędzi przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Opatentowana przez japońskiego producenta technologia XPT (Extreme Protection Technology) zapewnia podwyższoną względem konkurencji odporność na działanie wilgoci oraz drobnych pyłków. 

Dzięki temu narzędziom oznaczonym symbolem XPT niestraszne będą nawet przypadkowe zachlapania. Umożliwi to pracę na terenach podmokłych oraz zroszonych łąkach. Pozwoli to pracować nawet podczas niesprzyjającej pogody, bez obaw o uszkodzenie sprzętu. 

Jakie narzędzia warto zakupić do pielęgnacji ogrodu? 

Do zdecydowanej większości prac ogrodowych wystarczy prawidłowo skompletowany zestaw elektronarzędzi. Umożliwi on wypielęgnowanie nawet największych przestrzeni zielonych i pozwoli szybko doprowadzić je do nienagannego stanu. 

Nożyce do trawy 

Nożyce do trawy to narzędzie, które pozwala na precyzyjne przycinanie źdźbeł trawy na małych powierzchniach – wszędzie tam, gdzie tradycyjna kosiarka okazuje się zbyt duża. Urządzenia te umożliwią też precyzyjne kształtowanie obrzeży trawnika, a także pozwolą przycinać trawę wokół krzewów oraz kwiatów. 

Dobrej klasy urządzenia, nożyce do trawy Makita https://domitech.pl/nozyce-do-trawy-makita wyposażone są w zestaw ostrych noży tnących sparowanych z mechanizmem umożliwiającym regulację wysokości cięcia. Narzędzie powinno posiadać też zintegrowany pojemnik na ściętą trawę oraz podgumowaną rączkę o ergonomicznym kształcie. 

narzędzia

Piła do gałęzi 

Podczas sezonu wiosenno-letniego wiele drzew i krzewów niezwykle intensywnie się rozwija, co może prowadzić do konieczności przycięcia ich konarów. Można robić to ręcznymi narzędziami, jednak jest to niezwykle męczący proces. Zamiast tego lepiej jest sięgnąć po piłę go gałęzi, czyli specjalne urządzenie zaprojektowane z myślą o przycinaniu konarów o grubości nawet kilkunastu centymetrów. 

Piła do gałęzi swoim kształtem przypomina zminiaturyzowaną pilarkę łańcuchową, jednak jest od niej znacznie mniejsza i lżejsza. Umożliwia to operowanie nią jedną ręką, pozwalając niezwykle precyzyjnie skracać konary drzew i zdrewniałe łodygi krzewów. 

Makita ma w swojej ofercie szeroką gamę pił do gałęzi zasilanych akumulatorowo. Niektóre z nich sprzedawane są jako odrębne narzędzia, a pozostałe występują jako specjalistyczne przystawki do urządzeń wielofunkcyjnych z serii MultiSystem. 

Rozdrabniarka do gałęzi 

Przycięte gałęzie trzeba jakoś zagospodarować. Pozostawione same sobie będą przez wiele lat próchnieć, szpecić ogród i zajmować cenne miejsce. Dlatego też najlepiej jest je zmielić przy pomocy specjalnego rozdrabniacza do gałęzi. Zmielona masa uzyskana przy pomocy tego urządzenia może zostać rozrzucona po powierzchni ogrodu, gdzie szybko wchłonie się w ziemię i zamieni w życiodajny i w pełni naturalny nawóz. 

Rozdrabniacz do gałęzi Makita UD2500 https://domitech.pl/makita-ud2500 wyposażony jest w szereg wytrzymałych ostrzy tnących, które w połączeniu z wydajnym silnikiem elektrycznym o mocy 2 500 watów są w stanie mielić na miazgę łodygi roślin, wyrwane chwasty, liści oraz wszelkiego rodzaju odpady ogrodowe. Temu urządzeniu niestraszne będą też zdrewniałe gałęzie drzew oraz krzewów o średnicy dochodzącej nawet do 45 mm! 

Makita UD2500 wyposażona jest również w bieg wsteczny oraz w pojemny zbiornik na masę zieloną o objętości aż 67 litów. Dzięki temu, korzystając z tego narzędzia, można niezwykle szybko przerobić odpady z nawet największego ogrodu! 

Podkaszarka elektryczna 

Nowoczesna podkaszarka elektryczna to wręcz niezastąpione narzędzie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu jednorodzinnym. Korzystając z niej, można bardzo szybko ścinać źdźbła traw, a nawet drobne krzewy. Co więcej, dzięki zastosowaniu w niej wydajnego silnika elektrycznego narzędzie podczas pracy jest niezwykle ciche, oszczędzając słuch oraz zdrowie domowników. 

Podkaszarki na prąd nie wymagają też kłopotliwego przygotowywania mieszanki oleju i benzyny. Są też łatwiejsze w przechowywaniu, ponieważ nigdy nie wyleje się z nich paliwo. 

A jak jest z ich wydajnością? Urządzenia, takie jak popularna Makita UR3000 https://domitech.pl/product-pol-949-Makita-UR3000-Podkaszarka-elektryczna.html, zapewniają wystarczający zapas mocy do pielęgnacji zarówno przydomowych ogródków, jak i również dużych połaci murawy. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij