ostatniaszuflada.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, domu i ogrodzie.

Poradniki

Najlepsze sposoby na pakowanie prezentów

Najlepsze sposoby na pakowanie prezentów

W obecnych czasach możliwe jest pakowanie prezentów na wiele różnych sposobów. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać najlepsze pomysły na dekoracje na podarunkach.

Ozdobne taśmy

Wśród najlepszych sposobów na pakowanie prezentów można wskazać owinięcie ich ozdobnymi wstążkami lub tasiemkami. Dzięki temu prezent zapakowany w papier będzie się dobrze trzymał oraz nie będzie się otwierał. Do ozdobnych taśm z powodzeniem można również zastosować zawieszkę ze sznurkiem, która będzie stanowiła dodatkową formę dekoracji.

Zobacz także: Najlepsze pomysły na prezent na parapetówkę

Filcowe ozdoby

Podczas pakowania prezentów w papier można również skorzystać z różnego rodzaju filcowych ozdób, które będą się w fantastyczny sposób komponowały z różnymi odcieniami papieru. Filcowe ozdoby można na przykład przykleić na zapakowany prezent dzięki wykorzystaniu kleju na gorąco. Możliwe jest także ich umieszczenie na wstążkach. Podczas wybierania filcowych ozdób warto zadbać o spójną kolorystykę całości, ponieważ dzięki temu cały prezent na pewno będzie dobrze wyglądał oraz zachęcał do swojego otwarcia.

Wycinanki

„Jak pakować prezenty w papier?” to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Wśród najlepszych sposobów na udekorowanie tak zapakowanych prezentów można wymienić również zastosowanie różnego rodzaju wycinanek. W tym celu powinno się wyciąć pożądane kształty z brystolu oraz nakleić je na gotowy i wcześniej zapakowany prezent. Można do tego wykorzystać zarówno zwykły klej, jak i klej na gorąco. Dzięki wycinankom możliwe jest tworzenie fantazyjnych kompozycji na podarunkach, które można z powodzeniem dostosować do indywidualnych preferencji oraz gustu osoby obdarowywanej.

Kokardy

Prezenty pakowane w papier mogą być również dekorowane kokardami w różnych rozmiarach. Idealnie sprawdzą się większe kokardy, które doskonale będą się eksponowały na prezencie, niezależnie od jego wielkości. Kokardę można przykleić na prezencie, ale można także ją zastosować jako dodatek do wstążki. Podarunek może być również obwiązany muliną, dzięki czemu nabierze niepowtarzalnego charakteru oraz uroku.

Ozdoby ze sklejki

Wśród polecanych elementów ozdobnych, które można zastosować na prezentach, można wskazać między innymi ozdoby ze sklejki. Tego rodzaju dekoracje można znaleźć w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych wariantach, dzięki czemu można je dostosować zarówno do indywidualnych preferencji obdarowywanej osoby, jak i okazji dawania prezentu. Popularne są w szczególności motywy urodzinowe oraz świąteczne, ponieważ to właśnie z tych okazji najczęściej są dawane prezenty.

Rysunki

Jednolity papier do pakowania prezentów może być również ozdabiany własnoręcznymi rysunkami. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się wśród osób, które potrafią rysować. Do tworzenia dekoracji na prezentach najlepiej wybierać grubsze markery, co sprawi, że rysunki będą bardziej widoczne. Na ciemnym papierze doskonale będzie się prezentował biały mazak i będzie odpowiednio widoczny. Do całości warto również dobrać efektowną wstążkę wraz z zawieszką.

Chemia przemysłowa – wykorzystanie sprayów i klejów technicznych

Udostępnij