ostatniaszuflada.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, domu i ogrodzie.

Ogród

Popularne kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok

Popularne kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok

Kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok doskonale będą się prezentowały w każdym ogrodzie, niezależnie od jego specyfiki. Dlatego warto zapoznać się z najpopularniejszymi gatunkami tego rodzaju roślin.

Ketmia syryjska

Wśród popularnych kwiatów ogrodowych, które kwitną przez cały rok, można wymienić przede wszystkim taką roślinę jak ketmia syryjska. Jest to dość niski krzew, który zazwyczaj nie przekracza dwóch metrów wysokości. Barwa kwiatów może być różna, jednak najczęściej spotyka się je w bieli oraz odcieniach różu. Ketmia syryjska najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, co sprawia, że dość długo można cieszyć się jej pięknymi kwiatami.

Zobacz także: Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?

Pięciornik krzewiasty

Kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok to także pięciornik krzewiasty. Jest to roślina o dość regularnym pokroju, która osiąga wysokość około jednego metra. Kwiaty pięciornika krzewiastego są dość liczne, ale nieco drobne. Zazwyczaj występują w barwie żółtej. Roślinę warto sadzić w miejscach dobrze nasłonecznionych i jest dość prosta w uprawie, dlatego każdy powinien sobie z nią poradzić.

Tunbergia oskrzydlona

Kolejną rośliną, która pięknie kwitnie i doskonale sprawdzi się w ogrodzie, jest tunbergia oskrzydlona. Jest to pnącze jednoroczne o charakterze ozdobnym. Jego kwiaty mają kolor pomarańczowy oraz efektownie prezentują się w każdym ogrodzie, niezależnie od jego specyfiki. Roślina najlepiej rośnie w miejscach osłoniętych od wiatru, a także o średnim poziomie nasłonecznienia. Jednak jest wrażliwa na działanie niskich temperatur.

Begonia

Wśród roślin kwiatowych polecanych do ogrodu można wskazać także begonię stale kwitnącą, która jest rośliną jednoroczną. Ma ozdobne liście oraz drobne kwiaty, które mogą występować w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Roślinę najlepiej uprawiać na stanowiskach słonecznych, które są osłonięte od wiatru. Wtedy wzrost rośliny jest najefektywniejszy. Roślina niezbyt dobrze reaguje na niskie temperatury i powinno się ją w regularny sposób nawozić. Dodatkowo polecane jest obrywanie przekwitłych kwiatostanów, ponieważ działanie to może w skuteczny sposób przedłużyć proces kwitnienia.

Nagietek lekarski

Podczas wyboru roślin kwitnących cały rok warto zastanowić się również nad zasadzeniem nagietka lekarskiego. Jest to dość delikatne roślina jednoroczna. Jej kwiaty mają barwę żółtą lub pomarańczową i są osadzone w koszyczkach. Najlepszym miejscem na zasadzenie tej rośliny będzie jasne stanowiska, które będzie dodatkowo osłonięte od wiatru. Wymagania rośliny względem stanowiska nie są zbyt duże, dlatego ocenia się, iż jest ona dość prosta w uprawie.

Szałwia błyszcząca

Kolejnym gatunkiem rośliny polecanej do ogrodu jest szałwia błyszcząca. Ma ona dość długie kwiatostany, które fantastycznie się prezentują. Najczęściej występują w kolorze czerwonym, jednak dostępne są również gatunki z kwiatami o barwie fioletowej, białej lub łososiowej. Szałwię błyszczącą warto sadzić na jasnych oraz słonecznych stanowiskach, a także na żyznej glebie. Dzięki temu jej wzrost oraz kwitnienie będą bardziej efektywne.

Jak założyć ogród warzywny na balkonie?

Udostępnij